Blog

Müşterilere Ulaşmanın Yolu Sosyal Medya Videoları

Sosyal medya günümüzde hemen herkesin gününün büyük bir bölümünde zaman geçirdiği yerlerden bir tanesi. Ortaya çıktığı ilk zamanlarda yalnızca insanların eğlenmesi ve yeni insanlar tanımasına yardımcı olan sosyal medyan her geçen gün büyümeye başlamasından sonra ise artık sosyal medya yalnızca belli başlı konular için kullanılmamaya başlandı. Sosyal medyanın gücü artık hiç olmadığı kadar artınca firmalar da müşterilerine ve potansiyel müşterilerine ulaşmak adına sosyal medyayı kullanmak istiyorlar. Fakat sosyal medyada aktif olmak yalnızca buradan hesap açıp yazı ya da resim paylaşmak ile olmuyor. Sosyal medya videoları özellikle de son dönemlerde markaların üzerinde en fazla durduğu konulardan bir tanesi.

Bunun en büyük sebebi ise sosyal medya videolarının çok daha başarılı geri dönüşleri insanlara sağlaması. Çünkü insanlar artık videoları izleyerek markalar ile alakalı isteklerini çok daha kolay bir şekilde elde etmiş oluyorlar. Burada önemli olan şey ise çekilecek olan videoların kalitesi. Bazı markalar üstünkörü çekilen videolar ile müşterilerin karşısına çıkıyor. Böyle olunca da müşteriler videoların kalitesizliğinden ötürü ya firmanın ciddiyetsiz olduğunu düşünüyor ya da çekilmiş olan videoda anlatılmak istenilen şeyi anlamayarak videoyu geçiyorlar.

Böylesi durumların önüne geçilmesi adına ise yapılması gereken şey aslında oldukça basit. Çekilecek olan sosyal medya videolarının mutlaka kaliteli yapım şirketleri tarafından özenle hazırlanması sonrasında bu videolar yalnızca izlenmeyecek, aynı zamanda sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılacaktır. Bu paylaşımlar sonrasında ise firmaların müşterilerine ulaşması hiç olmadığı kadar kolay bir hale gelmiş olacak. Yapılacak olan çalışmalar esnasında firmaların isteklerinin en iyi şekilde yerine getirilmesi sonrasında ortaya etkili videolar çıkmış olacaktır. Mor Yapım tarafından büyük bir özenle hazırlanacak bu sosyal medya videoları ile birlikte artık markalar isimlerini sosyal medyada hiç olmadığı kadar fazla geçirmeyi de başarmış olacak.

Author